Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 1/2 cangkir gula
- 1 12 ounce bisa ngejat susu
- 18 ons coklat chip semi-amis
- 1/2 pound mentega (potong buah leutik)
- 1 séndok vanili
- 2 gelas walnuts (dicincang)
Kumaha Jieun Éta
1. semprot a 9 "x 13" pan kalawan semprot nonstick masak , atawa nutupan kalayan foil.
2. Gabungkeun gula jeung ngejat susu dina, pot beurat-bottomed badag leuwih panas sedeng. Aduk terus jeung kulub salila genep menit.
3. Angkat ti panas, sarta nambahan mentega, chip, sarta vanili. Nuluykeun aduk nepi ka rata chip sarta lengkep dilebur tur campuran téh lancar.
4. Nambah kacangan dicincang jeung aduk nepi ngasupkeun. Tuang kana pan disiapkeun.
5. Ideally, ieu kedah tiis dina suhu kamar sapeuting, tapi lamun nu puguh atawa lamun éta utamina haneut, bisa nempatkeun dina kulkas ka heuras. Nyiksikan kana kuadrat leutik sarta ngalayanan lamun teguh.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 175 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 11 mg |
| natrium | 9 mg |
| karbohidrat | 21 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |