Resep Ieu bubuka éndah mun Unicum, hiji liqueur herbal ti Hungaria anu ieu ulang dikaluarkeun di Amérika Serikat dina 2013. The adun herbal sahiji bumbu na rempah anu unik sarta biasa pangalusna dibandingkeun amaros lianna kayaning Averna .
Kaisar cocktail mintonkeun digestif dina cara geulis tur basajan. Di dinya, Unicum ieu delicately ditingkatkeun ku vermouth amis sarta Curacao jeruk. Ieu inuman sampurna disimpulkeun pihak dinner nice.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 ons
- Unicum herbal liqueur
- 2/3 ounce
- vermouth amis
- 1 TSP
- jeruk Curacao
- garnish:
- jeruk pulas
Kumaha Jieun Éta
- Tuang bahan kana shaker cocktail ngeusi és.
- Aduk ogé .
- Galur kana chilled kaca coupe .
- Garnish kalawan pulas jeruk.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 228 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 11 mg |
| natrium | 144 mg |
| karbohidrat | 23 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 4 g |