Ieu kentang Anggang well-seasoned anu flavored jeung bawang bodas sarta jeruk nipis saeutik. Kentang nu tossed kalawan minyak zaitun jeung rasana mun kasampurnaan.
Resep patali: Kentang Anggang Ku Bacon
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- Sayur masak semprot atawa minyak zaitun saeutik
- 1 3/4 pon baking kentang, peeled na potong batu 1 inci
- 2 sendok jeruk nipis
- 1 séndok tambahan minyak zaitun parawan
- 1/2 séndok téh kasar (halal) uyah
- 4 cengkéh bawang bodas, minced
Kumaha Jieun Éta
- Enteng minyak a rimmed baking pan atanapi baking piring atanapi menyemprot kalawan semprot nonstick masak. Atawa baris pan baking kalawan nonstick foil.
- oven Preheat ka 425 F.
- Ngagabungkeun kentang cubed kalayan bahan sésana dina mangkok badag; Tos dugi kentang tuntas coated jeung minyak sarta seasonings. Hayu kentang nangtung 10 menit.
- Sendok campuran kentang kana baking piring disusun. Panggang pikeun 35 menit atawa nepi ka lembut tur enteng browned, aduk aya kalana.
Tambih deui
Kentang Anggang Ku Parmesan Opak
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 231 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 315 mg |
| karbohidrat | 46 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 6 g |