boneka seledri dasar Hal ieu ngajadikeun hiji snack nice atanapi appetizer pikeun pihak atanapi libur hidangan, sarta éta gampang pikeun nyiapkeun. Krim kiju, seasonings, sarta mayonnaise nyieun campuran nikmat. Kéju-boneka seledri complements paling menu naon iraha wae tina sataun. Ieu resep appetizer sayaga hébat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 gagang seledri
- 1 3-ounce pakét krim kiju, softened
- 1/4 séndok téh uyah
- 1/8 séndok cabé
- Pilihan: 1/8 séndok
- paprika
- A sababaraha tetes saos Worcestershire
- 1 séndok mayonnaise atawa leuwih salaku diperlukeun
Kumaha Jieun Éta
- Ngumbah seledri nu, misahkeun anu gagang, sarta potong malah tebih, ngeunaan 3 lembar per stalk.
- Dina mangkok alit, mash cream kéju jeung garpu.
- Tambahkeun asin, lada, paprika, asin Worcestershire , sarta cukup mayonnaise nyieun hiji konsistensi nyebarna.
- Eusian potongan seledri jeung krim kéju sarta campuran mayonnaise. Upami hoyong, Sprinkle kalawan leuwih paprika pikeun warna.
- Susun boneka seledri on platter sarta chill tuntas saméméh porsi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 20 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 5 mg |
| natrium | 21 mg |
| karbohidrat | 1 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |