Mun anjeun bisa make cola dina asin barbecue, naha henteu akar bir? saos ieu hebat on ternak jeung babi na nambihan rasa rada amis sarta mildly lada kana barbecue Anjeun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup root bir
- 1 cup saos tomat
- jus jeruk 1/2 cangkir
- 3 séndok saos Worcestershire
- 2 sendok jeruk nipis
- 2 sendok gula coklat
- 1 séndok madu
- 1 cengkeh bawang bodas (minced)
- 1/2 séndok lemon zest
- bubuk bawang 1/2 séndok
- 1/2 séndok jahé
- 1/2 séndok rawit cabe (nganggo kirang upami pikaresep)
- uyah secukupnya
Kumaha Jieun Éta
1. Tempat kabéh bahan dina panci sedeng jeung mawa ka kulub a. Ngurangan panas tur ngidinan pikeun simmer pikeun 20 menit, aduk aya kalana. Usum jeung uyah.
2. Angkat ti panas sarta ngidinan pikeun niiskeun. saos ieu bisa tetep dina kulkas nepi ka 2 minggu. Boh make saos salaku saos baste atawa tabel.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 17 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 63 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |