Hoyong nyobian sababaraha lezat, otentik muih panas? Ieu resep basajan nu bisa dimekarkeun upami diperlukeun. Coba nambahkeun blueberries beku kana campuran, cranberries garing, atawa coklat chip kana adonan. muih griddle ieu bisa dilakukeun ngagunakeun grill anjeun, kompor camp, atawa kompor konvensional.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- tipung 1 cup
- 1/2 séndok téh baking soda
- 1/4 séndok téh uyah
- 1/2 séndok
- soda kuéh
- susu 1 cup
- 1 mun 2 sendok mentega (dilebur)
Kumaha Jieun Éta
- Ngayak tipung, uyah, sarta baking powder babarengan.
- Campur susu na baking soda babarengan.
- Ngagabungkeun babarengan jeung gaul nepi ka rata.
- Tuang di mentega dilebur.
- Tuang 1/8 tina adonan onto griddle panas pikeun tiap jajan griddle.
- Flip nalika aranjeunna coklat dina handap jeung mimiti gelembung di luhur.
- Dipiceun pas aranjeunna rengse jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 93 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 9 mg |
| natrium | 319 mg |
| karbohidrat | 11 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |