Ieu garing, saeutik, digoréng pancakes béntang anu jadi nikmat sarta adiktif. Anjeun bisa make beku kentang Hash coklat, thawed sarta ogé lemes, atawa ngilu kentang diri. Anjeun tiasa garnish kalawan krim haseum jeung Dill pikeun tajongan ku rasa.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas
- peeled, kentang abon
- 3 sdm. grated bawang
- 2 endog, keok
- 3 sdm. tipung
- 1 TSP. uyah
- minyak nabati 1 cup
Kumaha Jieun Éta
- Tegalan kentang saloba mungkin. Anjeun tiasa nempatkeun eta dina anduk dapur jeung wring. Dina mangkok badag, ngagabungkeun kabéh bahan iwal minyak jeung mix ogé.
- minyak panas dina skillet beurat leuwih sedeng luhur panas. Teundeun 1/4 spoonfuls cangkir campuran kentang kana minyak, mencét handap gently.
- Masak nepi ka coklat dina hiji sisi, teras ngahurungkeun jeung masak dugi coklat dina lianna. Solokan on towels kertas, teras ngalayanan panas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 91 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 42 mg |
| natrium | 394 mg |
| karbohidrat | 14 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |