Ieu resep bebek grilled nice jeung basajan. Inget yen payudara bebek kudu dilayanan langka, jadi waktos masak teu kudu nyokot panjang teuing.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 breasts bebek
- 1/2 cangkir / 120 minyak zaitun ml
- 1 nipis, juiced
- 3-4 berries juniper, minced
- 1 séndok asin / 15 ml Worcestershire
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok / 5 ml garing thyme
- 1 séndok / 5 ml daun taneuh bay
- 1 séndok / 5 ml bawang bubuk
- 1 séndok / 5 ml cabe hideung
- 1 séndok / 5 ml paprika
- 1 séndok / 5 ml uyah
Kumaha Jieun Éta
Nempatkeun kabéh bahan saos iwal uyah, dina panci leutik. Simmer salila kira 5-7 menit. Dipiceun campuran ti panas sarta ngidinan pikeun niiskeun. Teundeun breasts bebek dina kantong plastik resealable. Tuang campuran tiis leuwih bebek, kantong segel, sarta ngidinan pikeun marinate dina kulkas salila 6-8 jam. grill Preheat keur sedeng luhur panas. Dipiceun breasts bebek tina kantong plastik, reserving marinade. Usum jeung uyah jeung tempat bebek dina enteng oiled grill ngilu.
Ngidinan pikeun grill pikeun 3 menit, baste kalawan marinade wengkuan, péngkolan, jeung prosés ulang. Lamun hawa internal tina breasts ngahontal 145 derajat F / 65 derajat C, piceun tina panas, nyiksikan jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 2893 |
| total Fat | 244 g |
| jenuh Fat | 78 g |
| jenuh Fat | 118 g |
| kolesterol | 642 mg |
| natrium | 1.164 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 148 g |