Jieun cookies waluh vegan cageur anu pisan low-gajih ku ngagunakeun applesauce tinimbang margarin atanapi minyak. Ieu cookies waluh séhat téh susu-haratis sarta vegan ogé. Coba porsi cookies waluh ieu dina Lebaran atawa sukur pikeun dessert waluh sehat sarta low-gajih. Ngagulung ka handap pikeun nempo leuwih labu resep gampang .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup canned waluh
- 1 cup gula coklat
- 1/3 cangkir applesauce
- 3 gelas oatmeal
- 1 1/2 cangkir tipung
- 1 TSP baking soda
- 1/2 TSP pala
- 1/2 TSP jahé
- 1/2 TSP kayu manis
- 1/2 TSP cengkéh taneuh
Kumaha Jieun Éta
- Pra-panas oven jeung 350 derajat.
- Campur babarengan waluh, gula jeung applesauce.
- Dina mangkok misah, ngagabungkeun bahan sésana, teras nambahan kana waluh, Pergaulan ogé.
- Leupaskeun ku spoonfuls onto a loyang. Panggang pikeun 13-15 menit atawa nepi ka rengse.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 140 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 274 mg |
| karbohidrat | 32 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |