Kawas endog foo ngora? Coba Vérsi vegan eggless ieu dijieun kalayan tahu gantina! Marengan tahu tinimbang endog, resep ieu boga kabéh bahan tradisional nu sejen pikeun foo endog ngora, kaasup suung, buncis sprouts chestnuts cai sarta bawang héjo.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup kacang salju
- 1 cup suung, sliced
- 6-8 bawang héjo, sliced
- 1 8-ounce tiasa cai chestnuts, sliced
- 2 sdm. minyak wijen
- 2 gelas sprouts buncis
- 2 blok tahu
- kecap 2 sdm
- tipung 3/4 cangkir
- 3 sdm.
- ragi gizi (pilihan)
- 2 TSP. soda kuéh
Kumaha Jieun Éta
1. Pra-panas oven ka 325 F.
2. Dina hiji skillet badag atawa katél, tumis kacang salju, suung, bawang héjo sarta chestnuts cai dina minyak wijen pikeun 3 nepi ka 5 menit. Nambah sprouts buncis jeung masak pikeun menit sejen.
3. Dina hiji Blénder atawa kadaharan processor, prosés 1/2 blok tahu jeung kecap nepi ka rata. Mindahkeun kana mangkok badag tur gaul di ku leungeun sésana 1/2 block tahu, tipung, kapang gizi sarta baking powder.
Tambahkeun sayur jeung mix ogé.
4. Spoon ngeunaan 1/3 cangkir campuran onto a loyang sarta gently rarata mun ngeunaan 1/2 inci kandel. Nuluykeun nyieun patties, maké sakabéh campuran.
5. Panggang pikeun 30 menit, lajeng ngahurungkeun unggal Patty leuwih jeung masak pikeun sejen 15 menit.
Ngarasakeun eggless endog-haratis jeung tahu vegan endog fu Anjeun ngora!
Langkung vegetarian dahareun resep Cina
Leuwih resep vegetarian
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 177 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 592 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 10 g |