Jieun ieu roti waluh beueus fabulous keur kulawarga anjeun sarta freeze sésana pikeun engké, atawa sangkan loaves keur diobral Panggang. Éta sampurna pikeun hadiah atanapi libur entertaining.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas gula (granulated)
- 4 badag
- endog
- minyak nabati 1 cup
- 1 tiasa / 16 ons waluh (puree)
- 3 1/2 cangkir tipung (
- timer rising )
- 1 séndok kayu manis (taneuh)
- 1 séndok pala (taneuh)
- 1/2 séndok allspice (taneuh)
- 1 nepi 1 1/2 cangkir pecans (dicincang, atawa walnuts)
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 300 F (150 C / Gas 2). Gajih jeung tipung tilu kaléng 1-pound kopi, Panci loaf tilu 8 x 4 inci, atawa dua Panci loaf 9 x 5 inci.
- Ngagabungkeun gula, endog, jeung minyak dina mangkok badag; ngéléhkeun di speed sedeng tina hiji mixer listrik dugi ogé blended. Aduk puree waluh.
- Ngagabungkeun tepung jeung rempah; laun nambahkeun kana campuran waluh, ngéléhkeun dugi blended; aduk di pecans.
- Campuran Spoon kana Panci disusun.
- Panggang salila 1 jam sarta 10 nepi ka 20 menit atawa nepi ka pick kai diselapkeun dina puseur asalna kaluar beresih.
- Cool dina kaléng atawa Panci loaf pikeun 10 menit dina kabaya kawat.
- Angkat ti Panci sarta ngantep niiskeun lengkep on kabaya kawat.
Anjeun oge bisa ngarasakeun
50 Waluh Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 307 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 45 mg |
| natrium | 89 mg |
| karbohidrat | 36 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |