Ieu gancang jeung gampang-gajih low skillet hidangan anu tiasa di tabel dina 30 menit. Paké sapi taneuh tambahan-lean, sarta ngan 8 ons dinya, ngeusian skillet sareng nyatu sayuran sangkan piring dahar peuting hearty ieu.
Dileueut sareng sababaraha béas atawa ku sorangan salaku hidangan hiji-mangkok.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 TSP. minyak canola
- 1 iteuk seledri, sliced
- 3/4 cangkir finely dicincang bawang
- 3/4 cangkir sliced wortel
- 3/4 cangkir kacang héjo, dipangkas
- 3/4 suung cangkir
- 1 zucchini leutik, ngurangan lengthwise na sliced
- 1 TSP. oregano
- 8 ons tambahan-lean sapi taneuh
- 1 15-ounce tiasa tomat dicincang
- 1 sdm. sambel Worcestershire
Kumaha Jieun Éta
- Panas minyak dina skillet badag leuwih panas sedeng.
- Tumis seledri, bawang, wortel, kacang héjo , suung jeung zucchini pikeun 2-3 menit. Tambahkeun oregano.
- Crumble dina sapi jeung masak nepi euweuh pink panjang, ngeunaan 5-7 menit. Solokan kaluar wae kaleuwihan gajih.
- Tambahkeun tomat canned tur asin Worcestershire. Simmer pikeun 20 menit.
Kalori per porsi:
kalori 170
Kalori ti Fat 38
Total Fat 4.3g (diuk 1.6g)
kolesterol 35mg
natrium 259
karbohidrat 17.4g
serat 4.9g
protéin 15.5g
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 242 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 51 mg |
| natrium | 191 mg |
| karbohidrat | 22 g |
| Serat dietary | 7 g |
| protéin | 22 g |