Matcha green tea pound jajan téh variasi jajan pound dasar flavored jeung matcha bubuk green tea . Ieu tea jajan sampurna ngawula anu bakal, tangtosna, ngingetkeun tamu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 endog badag
- tipung 1 cup
- Gula 2/3 cangkir
- 1/2 cangkir mantega
- 1 séndok matcha (teh bubuk héjo)
- 1/2 séndok
- soda kuéh
Kumaha Jieun Éta
- Krim mantega dina mangkok.
- Tambahkeun gula jeung mantega jeung mix ogé.
- Laun nambahkeun endog keok jeung aduk ogé.
- Ngayak tipung, baking powder, jeung bubuk tea héjo babarengan jeung nambahkeun tepung kana campuran endog.
- Tuang adonan kana loaf pan buttered.
- Panggang dina preheated oven 340 F keur tentang 30 nepi ka 40 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 520 |
| total Fat | 32 g |
| jenuh Fat | 17 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| kolesterol | 287 mg |
| natrium | 503 mg |
| karbohidrat | 50 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 10 g |