Paké roaster nangtung atawa bir atawa soda can for hayam Anggang ngeunah ieu. Mun anjeun teu ngagunakeun roaster nangtung, saimbang hayam taliti dina can jadi dua suku jeung bisa meta salaku hiji "tripod".
The bir, jus, atawa soda pitulung tetep hayam juicy na flavorful.
Ngawula ka hayam ngeunah kieu jeung kentang atawa béas sarta sisi piring sayur marengan Salad atanapi coleslaw.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 hayam, ngeunaan 4 ka 5 pon
- 1 cup bir, cola, atawa jus
- 1 séndok minyak zaitun
- 2 teaspoons ditumbuk bodas
- 1 séndok bumbu ternak
- 1/2 séndok thyme daun garing
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabé
Kumaha Jieun Éta
Tempat anu roaster nangtung ku wadahna atawa hiji bir kabuka atanapi soda can dina baking pan foil-dijejeran. Eusian can jeung bir, cola, atawa jus.
Nyeuseuh hayam jeung pat garing. Nyocogkeun hayam ka handap ngaliwatan can atawa wadah; nu drumsticks bakal malik ka handap. Mun balancing on can tanpa stand pikeun tetep ti tipping, hayu sesa hayam dina tungtung suku sarta can, ngabentuk stabil "tripod".
Ngagabungkeun bahan sésana na pat sakuliah hayam.
Manggang salila kira 1 1/2 ka 1 3/4 jam, atawa sahenteuna 165 F dina thermometer daging atawa usik oven diselapkeun kana thickest, bagian meaty of a pingping, teu deukeut teuing ka balung.
Bir can hayam ogé bisa masak dina grill dina. Tempo Terri urang Palasik bir can hayam keur versi grilled.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 907 |
| total Fat | 51 g |
| jenuh Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 21 g |
| kolesterol | 316 mg |
| natrium | 298 mg |
| karbohidrat | 2 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 100 g |