Yunani Salad ganti baju teu kudu jadi nyusahkeun atawa waktu-consuming nyieun. Sarta naon mana hadé dina Salad Yunani ti minyak zaitun? ganti baju minyak na cuka basis Ieu gancang, gampang sarta merlukeun paling dasar bahan. Ieu sampurna pikeun salad jeung Romaine apu, cinyusu bawang sarta Dill seger.
Pangbasajanna sadaya dressings Salad mangrupakeun drizzle of Yunani tambahan minyak zaitun parawan na wedges lemon di sisi - squeeze rasa. Pikeun salads kalayan kéju feta kawas Salad Yunani , mertimbangkeun minyak zaitun lempeng (ku cai saeutik). Pikeun salads kalawan bonteng, coba minyak na cuka.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3/4 cangkir
- tambahan minyak zaitun parawan
- 1/4 cangkir cuka anggur beureum (kualitas alus)
- 1 1/2 teaspoons
- Oregano Yunani (ditumbuk)
- uyah laut 1 séndok
Kumaha Jieun Éta
- Whisk babarengan dina mangkok, atanapi nempatkeun dina jar katutupan pageuh na ngocok ngagabungkeun.
- ganti baju bakal ngahurungkeun warna lampu ku tékstur creamy salaku minyak na cuka ngagabungkeun.
Kiat Ngeunaan Dill: Lamun teu bisa manggihan Dill seger pikeun salad, tambah 1 séndok téh Dill garing mun ganti baju teh.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 248 |
| total Fat | 28 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 20 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1 mg |
| karbohidrat | 0 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |