mangoes seger rasa ieu lean jeung ngeunah babi tenderloin. Ieu gancang, resep tilu-bahan nu bisa gampang dialungkeun babarengan pikeun dinner sagala wengi minggu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 asak sedeng
- mangoes
- 1 babi tenderloin, ngeunaan 3/4 pound
- 1 tiasa masak semprot atanapi 2 TSP. minyak zaitun
- Uyah secukupnya
- Cabe jeung rasa
- Sababaraha dashes saos cabé panas
Kumaha Jieun Éta
- Nempatkeun bubur 1 pelem di processor dahareun atawa Blénder.
- Potong pelem séjén kana batu leutik.
- Motong tenderloin babi na nyiksikan kana medallions kandel 1 inci.
- Rarata keureut enteng kalawan leungeun.
- Menyemprot a skillet atawa panci sedeng kalayan semprot masak atawa tambahkeun jumlah leutik minyak zaitun jeung panas dina medium luhur.
- babi Brown pikeun 1 menit dina saban gigir.
- Usum unggal sisi kalawan uyah jeung cabé rasa.
- Ngurangan panas jeung masak babi sejen 5 menit masak liwat.
- Dipiceun ka plat na nambahkeun pelem puree ka skillet atawa panci.
- Cook puree, scraping up bit coklat tina babi, salila kira 30 detik.
- Tambahkeun sababaraha tetes saos panas jeung batu pelem.
- Tos batu di puree bari Élmu sarta Téknik liwat.
- Sendok asin leuwih babi sarta ngalayanan kalayan pasta atawa béas asak panas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 391 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 142 mg |
| natrium | 254 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 49 g |