Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir mantega
- 1 cup wortel (cut dina dadu 1/8 inci)
- 1/2 cangkir seledri (cut dina dadu 1/8 inci)
- 1/2 cangkir bawang (dicincang)
- 6 séndok tipung
- 3 gelas kaldu hayam
- 3 gelas satengah na-satengah
- 2 pon velveeta kéju (cut dina batu leutik)
- 1 séndok peterseli (seger, dicincang)
- Garnish: pickled keureut Jalapeno atanapi Anggang bel beureum keureut cabé
Kumaha Jieun Éta
- Ngalembereh mentega dina stockpot atanapi oven Walanda leuwih panas sedeng-low. Tambahkeun wortel, bawang, sarta seledri sadayana sakaligus tur tumis dugi lembut.
- Tambahkeun tepung jeung aduk nepi ka tepung geus dicampurkeun kana mentega.
- Masak nepi ka campuran dimimitian ngahurungkeun warna coklat lampu (a Roux lampu).
- Ningkatkeun panas ka sedeng luhur ditambah kaldu hayam saeutik dina hiji waktu. Neruskeun masak sarta aduk sareng whisk a dugi basa kandel lamun kabentuk.
- Tambahkeun satengah satengah, keur Kade ulah ngantep eta kulub.
- Tambahkeun kéju, aduk nepi ka batu nu dilebur. Mun teuing kandel, nambahan deui satengah na-satengah atawa sababaraha susu ka ipis.
- Ngan méméh porsi nambahkeun peterseli. Garnish jeung keureut jalapeno cabé atawa Anggang bel beureum keureut cabé.
Anjeun bisa ogé kawas
Kembang engkol jeung Opak Sup, cooker slow
Opak Sup brokoli
Gampang Opak Brokoli Sup Resep, cooker slow
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 534 |
| total Fat | 35 g |
| jenuh Fat | 22 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 110 mg |
| natrium | 2.318 mg |
| karbohidrat | 29 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 28 g |