Hatur nuhun kana Joe pikeun babagi tasting sup kentang hébat ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 kentang badag (cubed)
- 1 cup bawang (dicincang)
- 2 sendok mentega atawa margarin
- 2 hayam batu bouillon
- 2 sendok flakes peterseli (garing)
- cai 6 gelas
- susu 2 gelas
- 1/2 tipung cup dicampurkeun jeung cai
Kumaha Jieun Éta
- Teundeun kentang, bawang, mantega, bouillon, peterseli, sarta cai dina cooker slow / Crock Pot jeung masak sadayana dinten on low mun sedeng. 1/2 jam nepi ka hiji jam saméméh porsi; nambahkeun susu na campuran tipung.
- Saatos sop thickens, éta siap ngaladénan.
- Catetan: Tambahkeun 1/4 pound of Velveeta kéju pikeun sup Opak kentang. 1 can ngejat susu bisa jadi Cirian keur susu biasa.
Fungsi 6 ka 8.
Resep langkung
- Sosis jeung Kentang Sup Jeung kale
- Dipanggang Kentang Sup
- Sup Kentang creamy Jeung Ham
- Sup kentang Jeung Nagara Ham jeung Opak
- Lada Sosis na Kentang Sup
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 196 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 18 mg |
| natrium | 590 mg |
| karbohidrat | 24 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 7 g |