Ieu sop kentang dasar seasoned kalawan sababaraha Basil na peterseli, sapanjang jeung bawang dicincang, seledri, sarta wortel. Kentang jeung sayuran anu asak dina cooker slow kalawan kaldu hayam. Krim atawa satengah-na-satengah nu ditambahkeun kana sup deukeut tungtung waktu masak.
Ngawula ka tasting hébat ieu, hearty kentang sup jeung roti crusty atanapi biskuit sarta salad basajan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 sedeng kentang, peeled na diced
- 1 cup dicincang bawang
- 2 wortel, peeled na thinly sliced
- 2 tulang rusuk seledri, thinly sliced
- 4 cangkir kaldu hayam, sodium low
- 1/2 séndok Basil daun garing
- 1 séndok uyah, atawa rasa
- 1/2 séndok cabe hideung Freshly taneuh
- 1/4 cangkir
- sagala-Tujuan tipung
- 1 1/4 gelas
- krim atawa satengah-na-satengah
- 2 sendok seger dicincang peterseli
- Asak Bacon crumbled atanapi sliced bawang héjo, pilihan
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kentang diced, dicincang bawang, wortel, seledri, kaldu hayam , Basil, uyah, sarta cabé dina cooker slow.
- Panutup jeung masak di luhur pikeun 3 jam, atawa dugi sayuran anu lembut.
- Aduk babarengan tepung jeung krim atawa satengah-na-satengah; aduk kana sop. Aduk peterseli nu.
- Panutup jeung masak 30 menit deui atanapi dugi panas.
- Upami hoyong, Sprinkle asak Bacon crumbled , chives dicincang, atawa sliced tops bawang héjo leuwih unggal porsi.
variasi
Tambahkeun ham diced atawa sosis browned ka cooker slow sapanjang jeung sayuran pikeun dahar beurang atawa dahar peuting sup heartier.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 219 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 18 mg |
| natrium | 1.185 mg |
| karbohidrat | 31 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 7 g |