Bacon rasa ieu béntang sup hearty marengan leeks sarta bawang. Ngawula ka eta gulungan crusty atanapi cornbread sarta salad tossed pikeun tepung nikmat na satisfying.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 keureut Bacon
- 2 leeks badag (bagian bodas wungkul, cleaned, thinly sliced)
- 1 bawang sedeng (diced)
- 2 sendok mantega
- 1 séndok minyak zaitun (
- parawan tambahan )
- 3 séndok
- sagala-Tujuan tipung
- 3 gelas
- kaldu hayam
- 2 gelas kentang (diced)
- 2 gelas
- satengah na-satengah (atawa sakabeh susu)
- 1 séndok peterseli (dicincang tawar)
- Uyah secukupnya
- Hideung cabé, secukupnya
- Garnish: seger dicincang peterseli (atawa thinly sliced tops bawang héjo)
Kumaha Jieun Éta
- Bacon Cook dina panci badag leuwih panas sedeng dugi ampir garing; dipiceun ka towels kertas jeung crumble. Sisihkan. Tuang kaluar kabeh tapi 1 séndok tina drippings pareum.
- Tambahkeun leeks jeung bawang diced sapanjang kalayan mentega jeung minyak. Cook campuran, aduk, dugi leeks nu lembut, kira 10 menit.
- Sprinkle tipung leuwih campuran bawang jeung nyampur di. Aduk kaldu hayam jeung kentang. Cook aduk, dugi thickened.
- Panutup jeung simmer leuwih panas low dugi kentang mangrupakeun lembut, ngeunaan 15 menit, aduk aya kalana.
- Aduk satengah na-satengah atawa krim sarta panas liwat.
- Nambah peterseli dicincang jeung uyah jeung cabé rasa.
- Garnish jeung Bacon crumbled na peterseli dicincang seger atawa thinly sliced tops bawang héjo.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 299 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 41 mg |
| natrium | 745 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 8 g |