Lamun saena processor dahareun, resep macaroon vegan gula-haratis ieu nyokot ngan sababaraha menit sangkan, saprak éta ngan ngabogaan tilu bahan. Na, taya bahan maranéhanana ngandung endog, susu, gluten atanapi gula disampurnakeun, sahingga ieu cookies vegan, gluten bébas, disampurnakeun gula-haratis tur, ngan saeutik saeutik magis.
Tempo ogé:
- Langkung Gula-gratis cookie Resep
- Leuwih gampang vegan cookie resep ka coba
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 kaping sedeng
- 1 cau
- 1 1/2 cangkir kalapa (flakes)
Kumaha Jieun Éta
- Leupaskeun liang ti tanggal.
- Teundeun bahan dina processor pangan, tur prosés nepi ka rata.
- Gumantung kana ukuran tina tanggal jeung ripeness tina cau, Anjeun bisa jadi kudu nambahan leuwih atawa kirang kalapa pikeun meunangkeun konsistensi katuhu. Campuran kedah beueus, tapi teu gooey.
- Panggang dina 325 derajat 10-15 menit, dugi rengse. Cookies bakal lemes, tapi kedah masak cukup mun boga handap coklat emas jeung tahan babarengan ogé.
Catetan: Kaping do ngandung jumlah adil gula alam, tapi resep ieu ngandung euweuh gula refined atawa bodas. Ogé, janten sabenerna gula-gratis, pastikeun nu flakes kalapa anjeun maké teu boga naon gula ditambahkeun. Anjeun bisa jadi kudu balanja keur flakes kalapa gula-gratis di hiji toko pangan alam.
Tempo ogé: More vegan dessert resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 67 |
| total Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 2 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 1 g |