Salad kangkung Ieu nikmat mibanda Bacon crumbled. Tambahkeun pecans atanapi walnuts ka Salad pikeun tékstur tambahan jeung rasa.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 kantong / 10-12 ons seger kangkung
- 1/2 cangkir granulated gula
- 1/2 cangkir cuka cider apal
- 2 teaspoons grated bawang amis (atawa bawang ungu)
- 1/2 séndok mustard garing
- 1/2 séndok téh uyah
- minyak nabati 1/4 cangkir
- 3/4 cangkir apal (finely dicincang)
- Pilihan garnish: crumbled asak Bacon jeung walnut atanapi halves pecan
Kumaha Jieun Éta
- Ngumbah bayam sarta ngantep garing.
- Dina mangkok whisk babarengan gula, cuka, grated bawang, mustard, uyah, sarta minyak nabati. Tambahkeun apel.
- kangkung refrigerate tur ganti misah dugi porsi waktu.
- Tuang ganti leuwih kangkung ngan méméh porsi na Tos. Upami hoyong, Sprinkle kalawan Bacon crumbled jeung kacang.
Anjeun bisa ogé kawas
Kangkung Salad Jeung Figs na Kersa Bacon ganti baju
Kangkung Salad Jeung Strawberries na Pecans
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 173 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 48 mg |
| karbohidrat | 21 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |