Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup pasta (siku macaroni, masak dugi ngan tender na lemes)
- 1/2 cangkir bawang (dicincang)
- 1/4 cangkir bel cabe (héjo, dicincang)
- susu 1 cup
- 1 can krim tina supa sup (condensed, bisa migunakeun 98% ngurangan gajih)
- 2 sendok mantega
- 2 sendok tipung
- Pilihan: 1/4 cangkir dicincang pimiento
- 1 cup dicampur sayuran (beku, thawed)
- 1 can tuna (flaked bodas, lemes)
- 3 endog (teuas pindang, coarsely dicincang)
- Uyah jeung cabé, secukupnya
- 1 cup crumbs roti
- 2 sendok mentega (dilebur, pikeun crumbs roti)
Kumaha Jieun Éta
- Preheat oven ka 350 F.
- Gajih anu casserole 1 1/2-quart atanapi baking piring.
- Nempatkeun 2 sendok mantega dina skillet badag leuwih panas sedeng; nambahkeun bawang sarta peppers.
- Masak nepi ka bawang anu softened. Tambahkeun tipung, susu, sarta sup; aduk nepi ka thickened.
- Tambahkeun pimiento, sayuran, tuna, dicampurkeun sayuran, endog dicincang, sarta asak macaroni.
- Rasa jeung tambahkeun uyah jeung cabé. Teundeun di disusun casserole atanapi baking piring.
- Tos di crumbs roti jeung 2 sendok mentega dilebur.
- Sprinkle nu crumbs merata leuwih luhur tur Panggang salila kira 30 menit, atawa dugi nicely browned.
Ngagaduhan 4 nepi ka 6.
Anjeun bisa ogé kawas
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 819 |
| total Fat | 41 g |
| jenuh Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| kolesterol | 259 mg |
| natrium | 1.142 mg |
| karbohidrat | 81 g |
| Serat dietary | 7 g |
| protéin | 32 g |