Gampang tuna scallop kalawan kentang jeung bahan séjén kalawan bawang sarta saos bodas creamy.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 5 kentang sedeng, masak jeung sliced
- 3 séndok mantega
- tipung 1/4 cangkir
- 1 séndok uyah
- 1/8 séndok cabé
- 1 1/2 séndok disiapkeun mustard
- susu 2 gelas
- 1 bisa (7 ons) tuna, lemes
- 1 cup dicincang bawang
Kumaha Jieun Éta
- Ngalembereh mantega dina panci; nyampur di tipung jeung seasonings. Laun nambahkeun susu. Cook leuwih panas low, aduk nepi ka kandel.
- Susun kentang, tuna, sarta dicincang bawang dina greased 1 1/2-quart casserole; nambahkeun asin. Panggang dina 350 F keur 50 ka 60 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 281 |
| total Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 38 mg |
| natrium | 392 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 15 g |