The Peuting Cap téh senang sejen manggihan ti di WC Whitfield urang 1939 Ngan Cocktails bartending pituduh . Hal ieu kacida basajan pikeun nginget: bagean sarua brendi, anisette, sarta Curacao jeung hiji konéng endog. Campuran rasa anu cukup intriguing sarta pohara pas pikeun cocktail ti jaman éta .
Anisette disebutna keur di resep aslina, sanajan loba urang ulah tetep dina stock, jadi Anjeun bisa make salah sahiji liqueurs anise-flavored lianna kayaning absinthe dina tempatna.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 ounce brendi
- 1 ounce
- anisette atanapi anise liqueur sejen (kayaning absinthe)
- 1 ounce
- Curacao liqueur
- 1
- kokoneng endog
Kumaha Jieun Éta
- Tuang bahan kana shaker cocktail sarta ngocok garing (tanpa és) vigorously.
- Tambahkeun és na ngocok vigorously deui.
- Galur kana chilled kaca cocktail .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 317 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 208 mg |
| natrium | 88 mg |
| karbohidrat | 37 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 15 g |