casserole basajan Ieu cara hébat kana ngamangpaatkeun zucchini prolific anjeun jeung usum panas squash.
squash kasebut sliced lajeng dipanggang kana kasampurnaan jeung crumbs roti na kéju Parmesan. Ieu bakal janten sisi piring nikmat ngawula kalawan daging grilled atawa hayam, atawa ngawula deui ku lauk atawa kadaharan ti laut hidangan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3
- zucchini leutik , ngeunaan 1 1/2 pon
- 3 squash panas leutik, ngeunaan 1 1/2 pon
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabe hideung Freshly taneuh
- 1/4 cangkir kaldu hayam atawa cai
- 1 cengkeh bawang bodas, finely minced
- 4 sendok mentega, motong di buah leutik
- 4 sendok rupa crumbs roti garing
- 4 sendok seger grated kéju Parmesan
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven jeung 350 °. Mentega a 2- ka 2 1/2-quart baking piring.
- Ngumbah squash nu, motong tungtung, sarta potong buah 1/2 inci. Nempatkeun potongan squash dina baking piring disusun. Sprinkle nu squash jeung 1/2 séndok téh uyah sarta 1/4 séndok téh cabe hideung Freshly taneuh.
- Ngagabungkeun kaldu hayam jeung bawang bodas jeung tuang leuwih squash nu.
- Titik nu casserole kalayan mentega lajeng Sprinkle jeung crumbs roti na kéju Parmesan.
- Panutup jeung Panggang pikeun 35 menit. Uncover na Panggang salila kira 15 nepi ka 20 menit deui, dugi topping kasebut browned na squash nyaeta lembut.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 175 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 23 mg |
| natrium | 135 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 6 g |