The Adonis geus salah sahiji cocktails Palasik nu ngajadikeun hiji inuman nu ngandung alkohol saacan tuang alus teuing. Ieu hiji inuman gampang diinget, ngan mikir a Sampurna Martini kalawan sherry tinimbang Gin.
cocktail nu dingaranan naon anu disebut musik Broadway munggaran. Adonis dibuka dina 1884 di New York urang Bijou, lumpat pikeun leuwih 600 pintonan, sarta dibéntangan Henry E. Dixey.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 ounce sherry garing
- 1/2 ounce
- vermouth amis
- 1/2 ounce
- vermouth garing
- 2 dashes
- bitters jeruk
Kumaha Jieun Éta
Kumaha Strong teh cocktail Adonis?
Unggal wines nu nyieun nepi ka Adonis geus sabudeureun 15% ABV na ieu nyiptakeun cocktail pisan lemah lembut. Saperti Gin Palasik Martini (anu tiasa ngahontal 30%), nu Adonis geus a hampang 12% ABV (24 buktina) . Hal ieu ngajadikeun eta salah sahiji pilihan lightest pikeun pencinta 'Martini' .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 97 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 8 mg |
| natrium | 106 mg |
| karbohidrat | 11 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 5 g |