Naha nu nuju grilling chops babi atanapi tenderloin a, marinade ieu boga bahan kawas minyak suuk (panggantian sadia) jeung kecap anu masihan eta rasa hébat. Anjeun bisa ninggalkeun kaluar haseup cair lamun resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/4 cangkir / 60 ml minyak suuk (tingali parentah pikeun panggantian)
- 1/4 cangkir / 60 kecap ml
- 2 sendok / 30 ml cuka (balsamic)
- 1 séndok asin / 15 ml Worcestershire
- Pilihan: 1/2 séndok / 2,5 ml cair hickory haseup
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 1 séndok / 5 ml jahé (taneuh seger, atawa 1/2 séndok / 2,5 ml jahé bubuk)
- 1/2 séndok / 2,5 ml cabe (taneuh, hideung)
Kumaha Jieun Éta
Ngagabungkeun kabéh bahan dina leutik plastik mangkok atanapi sagelas mangkok. Hayu nangtung pikeun 5 menit. minyak suuk diganti ku minyak nabati. Mun aya teu hiji perhatian alergi, tapi hiji leuwih sering dipake tinimbang rasa, make 3 séndok / 45 ml minyak sayur jeung 1 séndok / 15 ml minyak wijen digabungkeun.
Marinade babi chops atanapi tenderloin dina kantong pos-luhur pikeun sahenteuna 4-6 jam dina kulkas. Anjeun oge bisa freeze tas ti chops babi, marinade tur sagala.
Aranjeunna baris lepas nepi ka tilu bulan di freezer nu lamun ngaleupaskeun sakabéh hawa kaluar tina kantong plastik saméméh sealing. Cook sakumaha diarahkeun.
Lamun nyieun marinade payun waktu, nempatkeun kana hiji wadah kedap hawa jeung toko dina kulkas salila 5 nepi ka 7 poé sanggeus persiapan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 62 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 329 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |