Mun anjeun dina haté pikeun plat tina amis, caket, babi nikmat tulang rusuk bbq , teras Kansas Kota tulang rusuk nu kumaha nu ditéang!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 pon / 1.4 kg babi spareribs
- Pikeun rub nu:
- 1/2 cangkir / 120 ml gula coklat
- 1/4 cangkir / 60 ml paprika
- 1 séndok / 15 ml cabe hideung
- 1 séndok / 15 ml uyah
- 1 séndok / 15 ml cabe bubuk
- 1 séndok / 15 ml bodas bubuk
- 1 séndok / 15 ml bawang bubuk
- 1 séndok / 5 ml rawit
- Pikeun saos teh:
- 1 cup / 240 ml saos tomat
- 1/4 cangkir / 60 ml cai
- 1/4 cangkir / 60 ml gula coklat
- 1/4 cangkir / 60 ml cuka
- 3 séndok / 45 ml
- minyak zaitun
- 2 sendok / 30 ml paprika
- 1 séndok / 15 ml cabe bubuk
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1/2 séndok / 2,5 ml rawit
Kumaha Jieun Éta
- Nyiapkeun iga ku nyoplokkeun mémbran ti underside tina tulang rusuk. Motong kaluar wae gajih leupas atawa daging.
- Nyiapkeun perokok atanapi grill. Tahan suhu sabudeureun 225 derajat F / 110 derajat C pikeun 4 ka 6 jam sangkan rencana nu sasuai. Usum jeung Kansas Kota rub iga na tempat di grill atanapi di perokok.
- Bari tulang rusuk nu masak, nyiapkeun saos barbecue. minyak panas dina panci. Tambahkeun bawang bodas jeung tumis dugi coklat. Nambahkeun bahan sésana sarta ngurangan panas. Simmer pikeun 15 menit dugi kandel.
- tulang rusuk Cook dugi ka suhu internal daging ngahontal ngeunaan 185 derajat F / 85 derajat C. Sikat kalayan saos barbecue terus salila prosés masak.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 828 |
| total Fat | 40 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 19 g |
| kolesterol | 203 mg |
| natrium | 1.759 mg |
| karbohidrat | 53 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 67 g |