Ieu sambel creamy dijieun kalayan peppers bel beureum amis, ngawula kalawan hayam grilled atawa babi atawa lauk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 séndok minyak zaitun
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok bawang minced
- 2 badag peppers beureum amis, seeded na diced
- némpelkeun tomat 1 séndok
- 1/2 séndok thyme daun garing
- 1/2 cangkir anggur bodas garing
- 1 cup kaldu hayam
- 1 cup krim beurat
- uyah, secukupnya
Kumaha Jieun Éta
- Panas minyak zaitun dina panci badag.
- Tambahkeun bawang bodas jeung bawang; tumis dugi lembut.
- Tambahkeun diced peppers beureum, némpelkeun tomat, jeung thyme.
- Campuran Cook keur 2 menit, aduk terus.
- Tambahkeun anggur bodas jeung mawa ka kulub a. Kulub pikeun 1 menit.
- Tambahkeun kaldu hayam; mawa ka kulub a. Kulub dugi saos diréduksi ku ampir satengah.
- Tambahkeun krim beurat; simmer dugi ngurangan deui ku ngeunaan satengah.
- Angkat ti panas; tuang kana wadahna Blénder. Puree nepi ka rata.
- Usum jeung uyah , secukupnya, sarta nempatkeun ngaliwatan tabung ka galur, upami hoyong.
- Ngawula kalawan hayam grilled, lauk, atawa babi.
Langkung Resep asin
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 129 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 22 mg |
| natrium | 94 mg |
| karbohidrat | 6 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |