Bawang bodas sarta bawang beureum dicincang nambahkeun rasa ka kuah krim haseum ngeunah ieu. Ngalayanan kuah jeung sliced loin babi atanapi chops, atawa ngawula deui kalawan hayam goreng atawa meatloaf.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 séndok mantega
- 1 bawang beureum (finely minced, atawa sababaraha sendok minced bawang beureum)
- 1 cengkeh bawang bodas (minced)
- 4 sendok tipung
- 1 1/2 cangkir kaldu hayam
- 8 ons krim haseum
- Uyah jeung cabé (rasa)
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci sedeng, ngalembereh mentega leuwih panas sedeng-low.
- Nambah shallots sarta bawang bodas jeung masak, aduk, salila kira 2 menit, dugi shallots anu lembut. Aduk tepung dugi ogé anu dicampurkeun.
- Tambahkeun kaldu hayam na neruskeun masak, aduk, dugi bubbly na thickened.
- Aduk di krim haseum jeung masak, aduk, ngan dugi kuah téh panas tur dimimitian pikeun simmer. Ulah kulub.
- Angkat ti panas sarta tambahkeun uyah jeung cabé, rasa.
Anjeun bisa ogé kawas
Foolproof kuah - Tanpa Drippings
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 232 |
| total Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 38 mg |
| natrium | 481 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 5 g |