Ngarasa Luncat ngagunakeun marinade ieu kalawan bagéan hayam tulang inci sarta ngaluyukeun kali masak sakumaha diperlukeun. Ieu hiji marinade gampang pikeun sagala hayam grilled atanapi broiled. Nikmat keur hareup craving hayam Kulon-diideuan anjeun!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- minyak nabati 1/3 cangkir
- cai 1/3 gelas
- 1 amplop taco bumbu campuran
- 1/2 séndok téh uyah
- bawang bodas bubuk 1/2 séndok
- 4 nepi ka 6 payudara hayam halves, boneless
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun minyak, cai, jeung seasonings dina kantong neundeun dahareun.
- Tambahkeun potong hayam, ngégél kantong, sarta marinate keur 2 nepi ka 4 jam, péngkolan aya kalana tetep hayam coated. Ngajadikeun ngeunaan 3/4 cangkir marinade.
- Candak hayam ti marinade na grill atanapi broil pikeun 5 jeung 7 menit dina saban gigir, gumantung kana ketebalan. Mun hayang ngagunakeun marinade salaku saos basting, mawa eta ka kulub pinuh dina panci dina stovetop saméméh ngagunakeun. Hayam geus rengse nalika juices ngajalankeun jelas lamun pricked kalawan garpu.
Resep langkung:
- Breasts hayam jeung Bacon jeung Opak
- Hayam Jeung Omat
- Ramuan dipanggang Hayam Breasts
- Hayam creamy Jeung Suung
- Gampang Hayam Parmesan
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 906 |
| total Fat | 59 g |
| jenuh Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 27 g |
| kolesterol | 279 mg |
| natrium | 265 mg |
| karbohidrat | 1 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 88 g |