béas jeruk flavored Ieu alus kalawan hayam, daging babi, atawa ham. Éta mana ogé ku lauk jeung kadaharan ti laut ogé. Tambahkeun sababaraha kacang steamed atawa kacang jeung wortel ka béas ngan méméh ayeuna teh rengse.
Tempo ogé
Dipanggang Curry Rice Jeung kacang
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 séndok mantega
- 1/2 cangkir diced seledri kalawan daun
- 2 sendok dicincang bawang
- 1 1/4 gelas cai
- jus jeruk 1 cup
- 2 sendok finely grated zest jeruk
- 1 séndok uyah
- 1/8 garing daun thyme, atawa rasa
- 1 cup uncooked béas lila-sisikian
Kumaha Jieun Éta
- Ngalembereh mantega dina panci beurat leuwih panas sedeng; nambahkeun seledri jeung bawang. Masak nepi ka bawang nyaéta lembut tapi teu coklat.
- Tambahkeun cai, jus jeruk, zest jeruk, uyah, sarta thyme. Bawa ka kulub a; lalaunan aduk di béas.
- Panutup sarta ngurangan panas kana low; simmer salila 25 menit, atawa dugi béas nu geus lembut.
Anjeun bisa ogé kawas
Gancang tur Mudah Rice Resep Méksiko
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 292 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 23 mg |
| natrium | 16 mg |
| karbohidrat | 48 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |