Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 séndok. canola atawa sayur minyak
- 3 kentang amis badag
- 1 badag bel cabe beureum
- 2 bawang sedeng
- 2 cengkéh
- bawang bodas
- 4 gelas cai ngagolak
- 2 gelas kaldu hayam panas
- 1 séndok amis
- paprika
- 1 séndok uyah
- 1/2 séndok cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
1. mesek kentang amis, sarta motong tiap hiji kana 8 lembar. Rendang cabé beureum. Rendang bawang. Rendang bawang bodas.
2. Dina pot sup, minyak panas. Tambahkeun kentang amis, cabe beureum, bawang sarta bawang bodas. Tumis keur 6-8 menit, dugi bawang anu tembus.
3. Tambahkeun cai panas sarta kaldu hayam. Usum jeung paprika, uyah jeung cabé. Panutup jeung masak leuwih seuneu low pikeun 30-40 menit, atawa dugi kentang mangrupakeun lemes cukup keur mash.
4. Ngagunakeun hiji Blénder panempatan, nyampur sop nepi ka rata.
5. Usum jeung uyah jeung cabé, nurutkeun rasa.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 131 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 196 mg |
| karbohidrat | 15 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |