Jeruk jus konsentrasi sarta cranberries garing nambahkeun rasa Fruity kana ieu gampang breasts skillet hayam. hayam Ieu hébat ku béas; nambahkeun salad héjo tossed atawa kacang héjo pikeun buleud kaluar tepung.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 ka 2 pon thinly sliced breasts hayam
- 1 séndok
- tambahan minyak zaitun parawan
- 1 séndok mantega
- uyah halal tur Freshly taneuh cabe hideung
- tipung 1 séndok
- 4 bawang héjo, thinly sliced
- 6 ons (ngeunaan 3/4 cangkir) beku jus konsentrasi jeruk
- 1 1/2 cangkir kaldu hayam, sodium low
- 2 sendok cuka cider atawa cuka bodas
- 1/2 cangkir garing cranberries
Kumaha Jieun Éta
- Nunda breasts hayam antara lembar bungkus plastik sarta pound dugi potongan nu kira 1/2 inci kandel. Alternatipna, Anjeun bisa make hayam tenders atanapi thinly sliced cutlets payudara hayam di resep.
- Panas minyak jeung mentega dina skillet badag leuwih panas sedeng.
- Sprinkle hayam enteng jeung uyah jeung cabé; lebu jeung tipung.
- Masak di breasts hayam dina minyak panas sarta mentega keur 2 menit dina saban gigir. Tambahkeun bawang héjo sliced sarta neruskeun masak pikeun 1 menit deui. Nambahkeun bahan sésana jeung mawa ka kulub a. Simmer leuwih panas sedeng, uncovered, pikeun 10 menit. Ngurangan panas kana low, panutup, sarta nuluykeun masak pikeun 10 menit deui.
Anjeun bisa ogé kawas
Gampang 5-Star Hayam Jeung Omat na Seasonings Italia
Suzi urang Sweet sarta Hayam haseum
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 655 |
| total Fat | 36 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 16 g |
| kolesterol | 174 mg |
| natrium | 855 mg |
| karbohidrat | 23 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 56 g |