mojito nu lahir di Havana, Cuba jeung mangrupakeun highball Palasik. Loba variasi inuman nu abound, tapi resep ieu nyaéta panggero pikeun lima bahan adat tina mint, Rum, gula tipung , jeruk, jeung klub soda. Mun anjeun ngalungkeun hiji Havana atanapi pihak tema Cuban, rencanana on porsi ieu mojitos fashionable acan tradisional.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 daun mint
- 1 jeruk (pikeun juicing)
- 1 séndok gula tipung
- 2 ons Rum bodas
- 2 ons klub soda
- 1 sprig tina mint (pikeun garnishing)
- ditumbuk és
Kumaha Jieun Éta
Nempatkeun daun mint kana sagelas Collins na squeeze jus jeruk leuwih aranjeunna.
Tambahkeun gula tipung lajeng muddle nu mint, jus jeruk jeung gula babarengan. Tambahkeun és ditumbuk.
Aduk Rum tur luhur kaluar kalawan klub soda.
Garnish ku sprig mint.
Catetan: Yerba buena teh rupa best of mint dipaké dina inuman ieu.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 171 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 15.518 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 2 g |