A tulang ham meaty rasa ieu kacang widang comforting. Paké kacang sawah garing atanapi kacang hideung-eyed di resep ieu, sarta pastikeun Panggang pan seger cornbread pikeun ngaladénan!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound garing kacang sawah atawa kacang hideung-eyed
- 1 meaty tulang ham
- 1 bawang badag (dicincang, ngeunaan 1 cup)
- 1 nepi ka 2 tulang rusuk seledri (thinly sliced)
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 1 séndok Cajun (atawa Creole) bumbu
- 1/4 séndok oregano daun garing
- Dash uyah (atawa secukupnya)
- Dash cabe (atawa secukupnya)
- béas asak 6 gelas panas
- 1/2 cangkir héjo bawang (sliced, pikeun garnish)
Kumaha Jieun Éta
- Bilas, nyokot leuwih, sarta kacang widang simmer dina cai dugi lembut, ngeunaan 1 1/2 jam.
- Bilas jeung solokan kacang. Dina cooker slow ngagabungkeun kacang jeung tulang ham, bawang, seledri sarta bawang bodas.
- Tambahkeun 1 cai gelas atawa kaldu. Panutup jeung masak di low pikeun 5 jeung 6 jam.
- Tambahkeun Cajun bungbu, oregano, sarta uyah jeung cabé rasa.
- Neruskeun masak pikeun 1 ka 2 jam deui.
- Ngawula kalawan béas asak panas tur Sprinkle kalawan sliced bawang héjo, upami hoyong.
fungsi 6
Anjeun bisa ogé kawas
Lada kacang Southern Hideung-eyed
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 812 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 3 mg |
| natrium | 1.266 mg |
| karbohidrat | 175 g |
| Serat dietary | 10 g |
| protéin | 20 g |