Paké babi uyah atawa hog jowl dina piring Poé Taun Anyar urang kieu enak tradisional, ogé katelah Hoppin 'Yohanes. Hideung-eyed kacang marengan greens na cornbread, anu didahar dina Poé Taun Anyar urang keur alus tuah sapanjang taun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound garing kacang hideung-eyed
- 4 ons uyah
- babi , kulit dihapus, diced, atawa kandel Bacon atawa hog jowl, diced
- 1 cup dicincang bawang
- 3 nepi ka 4 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 nepi ka 2 gelas diced asak ham
- 2 tulang rusuk seledri, diced
- 1/2 beureum bel cabé, diced, pilihan
- 1/2 héjo bel cabé, diced, pilihan
- 1 séndok campuran Creole atawa Cajun bungbu
- 1/2 séndok téh uyah, atawa rasa
- 1/4 séndok cabé
- Taneuh cabé panas, pilihan, secukupnya
Kumaha Jieun Éta
- Handap pakét arah, soak kacang hideung-eyed sapeuting atawa nutupan kalayan cai, kulub keur 2 menit, teras hayu nangtung salila 1 jam. Solokan.
- Samentara éta, dina skillet leutik, tumis nu babi uyah diced kalawan bawang dugi browned.
- Ngagabungkeun babi uyah jeung bawang jeung kacang lemes sarta bahan sésana. Tambahkeun cai ngan pikeun nutupan. Simmer salila kira 1 1/2 ka 2 1/2 jam, atawa dugi lembut, mariksa tur nambahkeun hiji cai leuwih saeutik lamun perlu. Rasakeun tur saluyukeun seasonings.
Ngawula kalawan béas panas pindang, kangkung atanapi greens lianna, sarta Freshly dipanggang skillet cornbread .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 199 |
| total Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 14 mg |
| natrium | 586 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 6 g |