Stew lauk Ieu gampang keur ngalereskeun dina cooker slow. Ngawula ka Stew lauk ieu kalawan biskuit atawa Crackers sarta salad tossed pikeun tepung kulawarga nikmat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 pon lele (potong buah 2 inci; haddock atanapi flounder Gurame oge ditarima)
- 2 sendok mentega (dilebur; atanapi minyak zaitun tambahan-parawan)
- 1 bawang bodas cengkeh badag (minced)
- 1 bawang badag (sliced)
- 1 héjo bel cabe (seeded na cut dina potongan 1 inci)
- 1 nepi ka 2
- squash zucchini leutik (sliced)
- 1 tiasa / 14,5 ons tomat (sakabeh)
- 1/2 séndok Basil daun garing
- 1/2 séndok oregano daun garing
- 1 séndok uyah
- 1/8 séndok cabé
- 1/4 cangkir anggur bodas garing
- Pilihan: 4 ons suung (sliced)
- Garnish: peterseli
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina crockpot. Aduk gently tapi tuntas.
- Panutup jeung masak di setting tinggi pikeun 3 1/2 ka 5 1/2 jam.
- Garnish kalawan peterseli. Ngajadikeun 4 nepi ka 6 servings.
Resep langkung
Gampang Ham jeung Banjarnegara Chowder
Crockpot Lauk Chowder
Manhattan-Style kerang Chowder
Crockpot Banjarnegara Chowder Resep
Baheula supa Sup
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 225 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 64 mg |
| natrium | 465 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 21 g |