A steak marinade hebat nu ngawengku rasa caang tina jus nanas, Rum, sarta jahé. marinade Ieu cara hébat ngahurungkeun hiji kualitas steak goréng kana steak alus, sarta steak alus kana steak hébat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- jus nanas 1/2 cangkir
- 1/3 cangkir Rum
- 1/4 cangkir
- kecap
- 1 nepi ka 2 bawang héjo leutik (finely dicincang)
- 2 sendok gula coklat
- 1 séndok jahé (grated)
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 1/2 séndok
- cabe beureum flakes (ditumbuk)
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina mangkok non-logam sedeng.
- Tos ngagabungkeun jeung hayu nangtung salila 15 menit.
- Tambahkeun steaks ka kantong pos luhur.
- Tuang marinade leuwih steaks, kantong segel na hayu daging marinate pikeun 3 nepi ka 4 jam (tapi moal leuwih), dina kulkas.
- Mun anjeun gawé bareng sapotong gedé daging, ganda resep tur marinate keur 6-8 jam.
- Kuring nganjurkeun nyieun ieu marinade 1 day sateuacanna tur nyimpen dina kulkas dugi siap pake. Ieu bakal masihan asam, rempah, jeung gula waktu diperlukeun bener ngagabungkeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 596 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 3.783 mg |
| karbohidrat | 95 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 16 g |