Mun anjeun mikaresep rasa Karibia lajeng ieu sampurna "Jerk" rub pikeun anjeun. Campuran bumbu na rempah nambahan tajongan hade ka hayam. Anjeun oge bisa make rub ieu dina babi, lauk jeung udang.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 sendok bawang flakes
- 2 sendok bawang bubuk
- 4 teaspoons thyme
- 4 teaspoons gula
- 4 teaspoons chives (garing)
- 4 teaspoons uyah
- 2 teaspoons taneuh allspice
- 2 teaspoons cabe hideung
- 2 teaspoons rawit
- 1/2 séndok
- pala
- 1/2 séndok téh kayu manis
Kumaha Jieun Éta
1. Campur kabéh bahan babarengan. Nyimpen dina wadahna airtight dina tiis, tempat poék. rub ieu bakal lepas nepi ka genep bulan lamun disimpen leres.
2. Pikeun make, cukup ku daging jaket tuntas kalawan jumlah liberal campuran rub. Grill atanapi Panggang sakumaha diarahkeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 88 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 4.659 mg |
| karbohidrat | 21 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 2 g |