jus jeruk mantuan rasa roti tanggal nikmat ieu. Ngarasa Luncat pikeun nambahkeun 1/2 cangkir walnuts dicincang atanapi pecans kana roti marengan campuran titimangsa.
Freeze keureut individu for lain beurang atawa nyieun hiji loaf tambahan pikeun freezer nu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 ons dicincang diadu kaping
- jus jeruk 1 cup
- 2 gelas sadaya-Tujuan tipung
- 3 teaspoons baking powder
- 3/4 séndok téh kayu manis
- 1/2 séndok téh uyah
- 3/4 cangkir granulated gula
- 2 endog badag, keok
- 4 sendok dilebur mantega
Kumaha Jieun Éta
- Gajih na tepung a loaf pan 9x5x3 inci. Panas oven jeung 350 °.
- Dina panci, mawa jus jeruk jeung simmer a. Angkat ti panas sarta aduk di kaping. Hayu nangtung dugi leuwih tiis, kira 25 menit.
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun tepung, baking powder, kayu manis, uyah, sarta gula; aduk nepi nyampur. Kocok endog jeung tambahkeun ka campuran tanggal nu leuwih tiis sapanjang kalayan mentega dilebur.
- Tuang campuran titimangsa kana campuran garing sarta aduk nepi ka blended. Sendok kana baking pan disusun. Panggang salila 40 ka 50 menit, atawa dugi browned sarta colok huntu diselapkeun dina puseur asalna kaluar beresih.
Resep langkung
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 185 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 86 mg |
| natrium | 269 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |