kuadrat bonbon bar cookie ieu cara hébat ngagunakeun leftover bonbon Lebaran. Sanajan ieu téh salah sahiji jalma resep maké Snickers bonbon bar, anjeun pasti bisa ngagantikeun susu Cara, bar 1000-Dollar atawa permen Lebaran leftover sejenna dina resep ieu. Anjeun kukituna pikir bonbon bar kuadrat ieu bakal janten overly amis, tapi maranéhna bener henteu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir mantega
- 1 tipung cup (sagala-Tujuan)
- 1 cup oats (digulung, goreng rusuh atawa oatmeal biasa)
- 1/3 cangkir gula (lampu coklat, pageuh-dipak)
- 1/2 séndok téh baking soda
- ekstrak vanili 1/2 séndok
- 40 1/4-inci bar keureut bonbon (Snickers)
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 derajat F. semprot hiji 8 inci pasagi piring baking kalawan semprot masak.
- Dina panci gede, ngalembereh mentega leuwih panas sedeng-low. Nalika mentega anu dilebur, piceun pan ti panas sarta nambahan tipung, oats, gula coklat, baking soda sarta vanili. Campur dugi well-digabungkeun.
- Sisihkan ngeunaan hiji-katilu campuran. Mencet campuran sésana kana pan disusun. Lay sliced Snickers bar leuwih luhur, ninggalkeun wates 1/4 inci sakabeh jalan di sabudeureun. Crumble sésana campuran oat leuwih bonbon bar nu sliced.
- Panggang 25 menit. Cool sagemblengna, lajeng motong kana kuadrat.
Ngajadikeun 16 Snickers bonbon bar kuadrat.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 100 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 15 mg |
| natrium | 133 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |