resep udang Louisiana-gaya ieu Palasik sabenerna asalna babarengan ngagunakeun ukur microwave Anjeun. Pastikeun pikeun ngalayanan barbecue udang ngeunah kieu jeung nyatu roti Perancis crusty na hiji Salad dibéré bareng.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir mantega
- 1/2 cangkir minyak zaitun
- kecap 1 séndok
- Jus 1 lemon
- 2 daun Bay
- 1 séndok cabe hideung
- 3/4 séndok rawit cabé
- 1/2 séndok paprika
- 1/8 séndok Rosemary
- 1/8 séndok thyme
- 1/8 séndok oregano
- 2 pon unpeeled udang badag
- 1 1/2 teaspoons uyah
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan iwal hurang sarta uyah dina baking piring kurang 11 x 7-inci. Gelombang mikro dina luhur (100%) pikeun 2 nepi 3 menit, dugi mentega anu dilebur.
- Tambahkeun udang; nyampur ka jaket. Gelombang mikro dina luhur (100%) pikeun 8 nepi ka 9 menit atawa nepi ka hurang téh lembut, aduk sababaraha kali.
- Aduk uyah sarta ngalayanan kalayan roti Perancis.
Tempo ogé
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 704 |
| total Fat | 53 g |
| jenuh Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 27 g |
| kolesterol | 515 mg |
| natrium | 2.312 mg |
| karbohidrat | 5 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 54 g |