Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 lemons badag (juiced sarta tapis)
- 1/2 cangkir gula tukang roti urang
- 2 endog badag
- 4 sendok lemon zest
Kumaha Jieun Éta
- Teundeun tapis jeruk nipis sarta gula dina panci leutik. Panas di lemah sareng aduk nepi ka gula geus bubar.
- Enteng ngéléhkeun endog dina mangkok sedeng.
- Dipiceun sirop lemon ti panas jeung tuang lalaunan kana endog keok bari diaduk campuran ku whisk a. Neruskeun whisk ku leungeun pikeun hiji menit.
- Balik campuran pikeun panci; nambahkeun lemon zest, sarta panas on low nepika thickens - ngeunaan dua menit.
- Angkat ti panas. Mindahkeun kana hiji wadah jeung nutupan (pikeun nyegah kulit tina ngabentuk), lajeng refrigerate.
- Ngajadikeun 1 cup low lemon gajih curd.
Per 2 sdm porsi: Kalori 82, Kalori ti Fat 12, Total Fat 1.2g (diuk 0.4g), Kolesterol 52mg, Natrium 16mg, Karbohidrat 15.5g, Serat 1.2g, Protéin 2G
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 82 |
| total Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 113 mg |
| natrium | 44 mg |
| karbohidrat | 11 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 4 g |