Madu di cornbread ieu ngabantuan eta browns nicely dina oven panas. Pikeun cornbread crustier, panas pan greased dina oven saméméh nambahkeun adonan. cornbread nu teu overly amis. Mun anjeun resep a cornbread amis, nambahan ngeunaan 1/4 ka 1/2 cangkir gula granulated atanapi gula coklat.
Resep patali
Tex-Mex Cornbread
Palasik Southern Buttermilk Cornbread
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir tipung
- 1 1/4 cangkir batu taneuh cornmeal
- 2 1/2 teaspoons baking soda
- 1 1/2 teaspoons baking powder
- 1 séndok uyah
- 3 endog badag
- 1 cup buttermilk
- 1/4 cangkir dilebur mentega, tiis rada
- 1/4 cangkir madu
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 425 F (220 C / Gas 7). Gajih anu 9 inci baking pasagi pan atanapi menyemprot pan jeung baking semprot.
- Ngagabungkeun tepung, cornmeal, baking soda, baking powder, sarta uyah dina mangkok campur kode badag.
- Dina mangkok sejen, whisk endog jeung buttermilk, mantega, jeung madu. Tuang campuran endog kana campuran garing sarta aduk ngan dugi digabungkeun.
- Langsung nyebarkeun adonan dina pan disusun jeung Panggang 20 ka 25 menit, atawa nepi ka colok huntu diselapkeun dina puseur asalna kaluar beresih.
Anjeun bisa ogé kawas
Timer Rising Cornmeal Campur jeung Cornbread
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 267 |
| total Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 132 mg |
| natrium | 744 mg |
| karbohidrat | 34 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 7 g |