Gampang asak Salad Maroko ieu dijieun ku simmering zucchini (courgettes) kalayan rempah Maroko , bawang bodas, sarta bumbu.
Sanajan nikmat sakumaha dip a - eta mana utamana ogé kalawan Maroko Tepung Roti - dinya ogé bisa didahar ku garpu atanapi sendok. Ngawula ka haneut atawa tiis.
Ngagaduhan 4.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 lbs. (750 g) zucchini seger
- 1/4 cangkir minyak zaitun
- 2 atanapi 3 cengkéh bawang bodas, finely dicincang
- 1 séndok uyah
- 1 séndok paprika
- 1/8 séndok cabé rawit (pilihan)
- 3 atawa 4 sendok cai
- -------------------------------------------------- -----
- 2 sendok jeruk nipis, atawa leuwih mun rasa
- 2 sendok dicincang peterseli seger
- 1/4 séndok cumin
Kumaha Jieun Éta
- Scrub nu zucchini, tapi ulah mesek aranjeunna. Motong off tungtung, sarta rendang di zucchini kana batu leutik.
- Tempat anu zucchini cubed dina pot jeung zaitun minyak, bawang bodas, rempah, jeung cai. Panutup jeung masak leuwih panas sedeng aduk aya kalana, salila kira 7 nepi ka 8 menit, atawa nepi ka zucchini anu garing-lembut.
- Nambah jeruk nipis, peterseli, sarta cumin tur nuluykeun simmering, uncovered, nepi ka cair geus ngurangan sarta zucchini nyaeta lembut tapi teu mushy. Rasa, tur saluyukeun bumbu nu upami hoyong.
- Ngawula ka haneut atawa tiis. Asak zucchini Salad bisa didahar salaku dip a, atawa dilayanan ku garpu atanapi sendok.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 207 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 19 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 4 g |