Mozzarella tomat boneka céri henteu ukur salah sahiji snacks panas panggampangna kantos, tapi ogé salah sahiji anu pang geulis. Ieu Salads Caprese miniatur nu appetizer sampurna pikeun hiji bash backyard!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 32 tomat céri
- uyah secukupnya
- cabe hideung mun rasa
- 2 sendok tambahan minyak zaitun parawan
- 4 ons seger
- mozzarella
- 1/4 daun cup Basil (
- chiffonade -leaves digulung nepi na sliced di ribbons ipis)
Kumaha Jieun Éta
- Nyiksikan sapotong pisan ipis kaluar handap tiap tomat céri kitu tomat bakal diuk tingkat on platter a. Jieun nyiksikan sejen dina tungtung séjénna tina tomat jeung scoop kaluar siki jero maké baller melon leutik.
- Sprinkle unggal tomat céri kalawan uyah jeung cabé. Drizzle di sababaraha tetes minyak zaitun kana tiap tomat céri. Boneka unggal tomat sareng cukang tina kéju mozzarella. Garnish tops jeung Basil sliced.
- Mindahkeun tomat céri anu boneka onto a platter porsi jeung refrigerate dugi siap ngaladénan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 52 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 3 mg |
| natrium | 43 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |