Mucver téh kawas fritter atawa pancake sayur. Ieu mangrupakeun favorit Turki jeung dilayanan salaku appetizer panas, dibarengan ku dip yogurt. Coba cacik Turki atawa saos bawang bodas yogurt sakumaha dip keur mucver.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 zucchini (grated, ngeunaan 4 cangkir)
- 2 wortel (grated, ngeunaan 1/2 cangkir)
- 2 sendok Dill nalungtik (finely dicincang)
- 3 séndok bawang konéng (grated)
- 1/2 cangkir kéju feta
- tipung 1 cup
- 3 endog
- 1 séndok uyah
- 1/2 cangkir minyak zaitun keur frying (atawa leuwih salaku diperlukeun)
Kumaha Jieun Éta
- zucchini ngilu jeung tempat dina lawon kéju atawa anduk kertas absorbent. Squeeze kaluar kaleuwihan cai. Teundeun zucchini dina mangkok badag tur nambahkeun wortel jeung bawang sarta Tos gently.
- Tambahkeun nalungtik Dill, feta, tipung, jeung endog. Campur ogé. Campuran bakal jadi adonan kandel.
- Panas 1/2 cangkir minyak zaitun di frying pan. Tuang 2 sendok adonan pikeun tiap fritter. Fry dina saban gigir dugi coklat emas.
- Solokan fritter on towels kertas jeung ngawula langsung.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 660 |
| total Fat | 52 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 32 g |
| kolesterol | 231 mg |
| natrium | 811 mg |
| karbohidrat | 35 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 17 g |