The aprikot mustard glaze ieu ngeusi rasa amis tur ngan hiji hint of bungbu nu gawéna hébat jeung ham . Resep ieu sampurna pikeun kali husus tur pasti bakal nyugemakeun sémah lapar Anjeun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon / 900 g pinuh asak ham
- 10-12 apricots, ngurangan tur diadu
- 1/4 cangkir / 60 preserves aprikot ml
- 2 sendok / 30 ml Dijon mustard
- 1 séndok / 5 ml jahé seger, minced
- 1 séndok / 15 ml cai
Kumaha Jieun Éta
grill Preheat keur panas sedeng. Teundeun preserves, cai, jahé, sarta mustard dina panci leutik. Masak nepi ka bahan anu dicampurkeun ogé, ngeunaan 3-5 menit. Pastikeun aduk terus jadi campuran teu napsu. Teundeun ham on grill sarta ngidinan masak pikeun 8-10 menit. Slather ham jeung aprikot glaze jeung ngahurungkeun leuwih. Grill keur jeung tambahan 8 menit, palapis ham jeung glaze 3-4 kali leuwih.
Bari grilling ham , ngatur halves aprikot dina karinjang grill.
Grill apricots salila kira 6 menit, péngkolan sakali. Lambang apricots kalawan glaze. Angkat ti panas sarta sisihkan.
Sakali ham ieu asak, piceun, hayu sésana pikeun 3-5 menit. Nyiksikan sarta ngalayanan kalayan apricots glazed.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 601 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 147 mg |
| natrium | 2.698 mg |
| karbohidrat | 61 g |
| Serat dietary | 12 g |
| protéin | 48 g |